Головне меню
Новини





Перейти на сайт Вінницької міської ради


Перейти на сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України


Перейти до стрічки новин освітнього порталу


Перейти до портало Всеосвіта


Пріоритетний напрям роботи
 
 
 «Турбота про здоров'я дітей - це найважливіша праця вихователя. Від стану здоров'я, життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра у свої сили»
 
Василь Сухомлинський
 
 
 
Здоров'я дітей - основне джерело щастя, радості батьків, педагогів, суспільства в цілому. Проблема формування, збереження, зміцнення і відновлення здоров'я дітей була, є і завжди буде стрижневою та актуальною. Тому, що кожна родина хоче і прагне бачити своє маля, здоровим і щасливим, фізично розвиненим, загартованим, захищеним від усяких негараздів.

Саме тому, ми обрали фізкультурно-оздоровчий напрямок роботи і всі педагоги нашого закладу працюють над поставленими пріоритетними завданнями. А допомагають нам у цьому здоров'язбережувальні технології, які широко застосовуються у щоденній роботі, вони об'єднують в собі всі напрямки діяльності дошкільного закладу щодо формування, збереження та зміцнення здоров'я дітей і реалізуються через створення безпечного розвивального середовища, екологічно сприятливого життєвого простору, повноцінного медичного обслуговування, харчування, оптимізації рухового режиму, системного підходу до формування в дітей ціннісного ставлення до власного здоров'я, дотримання гармонійних, доброзичливих взаємин між педагогами та вихованцями, самими дітьми.

Самими вдалими і невід'ємними є традиційні форми роботи з фізичного виховання так, як вони закріплені роками і мають позитивні наслідки.

Про значення рухової активності в житті людини було відомо ще дві тисячі років тому. В Елладі на скелі було висічено слова: „Якщо хочеш бути сильним - бігай, хочеш бути красивим - бігай, хочеш бути розумним - бігай". Однак, сьогодні в дошкільних закладах не рідко можна почути від вихователів інші слова: „Сядьте, посидьте, досить бігати!". Невже ми забули, що здорова дитина це активна дитина?!

У нашому закладі мають місце функції і нових нетрадиційних оздоровчих технологій, вони доповнюють і підвищують ефективність усіх форм роботи з фізичного виховання це: різні види гімнастик ( дихальна і пальчикова гімнастики, психогімнастика, футбол-гімнастика, мовленнєва гімнастика, елементи гімнастики хатха - йога. Вони є надійними помічниками як для профілактичних так і лікувальних цілей, цінність цих вправ у їх різнобічній дії на опорно- руховий апарат, серцево судинну дихальну і нервову систему дитини та прекрасним засобом для зняття психоемоційної напруги, забезпечують оптимальну релаксацію, відпочинок для всіх систем та органів, створюють гарний настрій, дарують заряд бадьорості організму в цілому.

Одним із найулюбленіших видів занять всіх вихованців є футбол. Відомо, що різні кольори по-різному впливають на психічний стан і фізіологічні функції дитини. Тому, використовуємо м'ячі теплих кольорів, які здійснюють ерготропний вплив, підвищують активність відділу вегетативної нервової системи, підсилюють збудження центральної нервової системи, що в свою чергу, сприяє збільшенню частоти серцевих скорочень, підвищенню артеріального тиску, частоти дихання. Ні в якому разі педагоги закладу не залишають поза увагою - загартування, таку цінну і перевірену часом ефективну форму роботи. Використовуємо різноманітні комплекси вправ за інноваційними методиками М.М.Єфименко, А.Уманською, загартування Рижським способом - це сприяє поступово активному життєвому та емоційному тонусу, поліпшує кровообіг судин, сприяє запобіганню плоскостопості, слугує пристосуванню організму до різноманітних впливів зовнішнього середовища.

Фізкультурні свята і розваги дуже подобаються вихованцям і їх батькам тому, що об'єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемог. Допомагають формувати бажання бути сильними, спритними, витривалими, займатися спортом. Широко використовуються в практиці роботи дитячого закладу різні види масажів, які являються важливим тактильним подразником та заспокійливим засобом для зняття втоми.

Важливою формою активізації рухової активності, спрямованої на повноцінне задоволення природної потреби дітей у рухах, виявлення набутих навичок, залучення малят до здорового способу життя, а батьків - до участі в освітньому процесі ДНЗ, як пропаганда фізичної культури у закладі - туризм.

Оздоровчі технології терапевтичного спрямування набувають особливої актуальності, а саме: арт-терапії, піскової терапії, ігрової та казко терапії, сміхотерапіїї, музикотерапії, кольоротерапії. Впровадження даних технологій в практику роботи садочка передбачає профілактику різних захворювань. Це неначе своєрідний місточок, який поміщає в себе два протилежні світи: світ фантазії і світ реальності. Потаємні мрії, підсвідомі почуття та емоції можливо завжди реалізувати в дійсності, заспокоїти свій духовний емоційний стан. Таким чином, використовуючи різні технології інноваційного та здоров'язбережувального характеру педагоги закладу щодня дарують вихованцям здоров'я та добрий настій.